TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

TESİD,  IEEE İç Anadolu Bölge Toplantısı etkinliğine katıldı.

TESİD, IEEE İç Anadolu Bölge Toplantısı etkinliğine katıldı.

IEEE 2022-2023 İç Anadolu Bölge Toplantısı etkinliği 22 Temmuz 2023 günü Ankara’da Gazi Üniversitesi Konser Salonunda gerçekleştirildi. Etkinlik 9:00’da kayıtlar ile başladı. Takiben, Açılış Konuşmaları, TESİD’in Paneli, Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu’nun sunumu, IEEE Öğrenci Temsilcilerinin sunumları, Kaynaştırma Oturumları ve Etkinliğin Değerlendirilmesi ile 18:30’da tamamlandı.

Etkinliğe TESİD PLATIN SPONSOR olarak katkıda bulundu. Stand alanındaki TESİD Masasında;  TESİD’in ALMANAK’ları, TESİD hakkında bilgi broşürleri, TESİD tanıtım malzemeleri katılımcılarla paylaşıldı, TESİD Yönetim Kurulunda yer alan UDEA ve NETELSAN şirketlerinin İnsan Kaynakları temsilcileri tarafından katılımcıların sorularına cevap verildi.

Etkinlik sırasında açılış konuşmalarını takiben gerçekleşen TESİD Paneline; Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Tunaoğlu (KAREL Genel Müdürü), Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Uğurlu (UDEA Yönetim Kurulu Başkanı), TESİD-Üniversite Kulüpleri Etkinliklerinden sorumlu İcra Kurulu Üyesi Kayra Uzun (NETELSAN Yönetim Kurulu Üyesi) katıldılar. TESİD’in sunumunda kısaca TESİD hakkında bilgi verilmesini takiben, elektronik sektöründe Türkiye ve Dünya’daki yeni gelişmeler ile hedefler hakkında güncel bilgiler paylaşıldı. Katılımcıların sektör ve iş hayatı hakkındaki çeşitli sorularına da cevaplar veren TESİD Yönetim Kurulu üyeleri kendi iş hayatı deneyimlerini ve değerlendirmelerini de aktardılar. TESİD-IEEE olası iş birliği kapsamında  TESİD üyeleri tarafından mentorluk desteği verilmesi, staj imkanı sağlanması, bitirme projelerine sponsorluk gibi katkıların olabileceği bilgisi verildi.