TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

TESİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı: Yaman Tunaoğlu

TESİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı: Yaman Tunaoğlu

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD) 31. Olağan Genel Kurul toplantısında, Karel CTO’su Yaman Tunaoğlu, 2021-2023 dönemi TESİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.
Seçimlerin ardından, bir açıklama yapan Tunaoğlu, “Bugün gerçekleşen 31. Genel Kurulumuzda oy birliği ile görevilendirilen yeni kadromuzla, önceki dönemlerde olduğu gibi dinamik ve özverili çalışmalar gerçekleştirerek Türkiye Elektronik Sanayi’ine katkı sunmak arzusundayız. TESİD Türkiye’de Elektronik Sanayi ve Bilgi Teknolojileri sektörünün gelişmesi, büyümesi ve hakettiği seviyelere ulaşması için kurulmuş bir dernek. Sayısal dönüşüm, Nesnelerin Interneti, Endüstri 4 gibi teknolojik gelişmeler her dikeyde elektronik çözümlere olan ihtiyacı arttırdı. Yeni yönetim olarak en önemli hedefimiz, bu fırsatı ülkemizin Elektronik Sektörü’nün gelişmesi için kullanmak, bu kapsamda elektronik sektörüne değen tüm paydaşları birbirleriyle buluşturmak olacak. Buradan doğacak iş birliklerinin yaratacağı sinerjinin tüm paydaşlara ve dolayısı ile ülkemize çok değerli katkıları olacağına inanıyorum. ” dedi.

TESİD Yönetim Kurulunda görev yapacak diğer isimler şöyle: Vural Akman (EMPA), Faik Erem (ENTES), Sami Duman (ASELSAN), Ömer AKDENİZ (DAİİCHİ), Ömer Özkan (HAVELSAN), Mustafa Karabağlı (LUNA), Ali Emir Eren (NETAŞ), Sıddık Yarman (SAVRONIK)
Türk Elektronik Sanayicileri Derneği TESİD, Türkiye’de elektronik sanayi, bilgi teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektöründe ArGe ve/veya üretim yapan kuruluşların derneğidir. 1989 yılında kurulmuştur. Halen 84 ayrı sanayi kuruluşuna mensup 142 üyesi bulunmaktadır. TESİD oluşturduğu Akıllı Yaşam vizyonu kapsamında elektronik sektöründe faal olan KOBİ ve yeni girişimciler ile büyük şirketlerin kendi aralarında ve diğer sektördeki firmalarla işbirliği imkanlarını yaratarak, yerli çözümlerin oluşturulmasına destek olmayı hedeflemektedir.

YÖNETİM KURULU

Asil Üye
1. Yaman Tunaoğlu (KAREL)
2. Vural Akman (EMPA)
3. Faik Erem (ENTES)
4. Sami Duman (ASELSAN)
5. Ömer AKDENİZ (DAİİCHİ)
6. Ömer Özkan (HAVELSAN)
7. Mustafa Karabağlı (LUNA)
8. Ali Emir Eren (NETAŞ)
9. Sıddık Yarman (SAVRONIK)

Yedek Üye
1. İbrahim Uğurlu (UDEA)
2. Aziz SEVER (ULAK)
3. Ece Demirkol (MULTİTEK)
4. Hürsel Kendir (ETA)
5. Erdem Güneş (LETTA)
6. Uran Tiryakioğlu (NETA)
7. İlkay Çelik (GESK)
8. Coşku Ispalar (EMKO)
9. Lütfi Yenel (KRON)

Genel Sekreter: Y. Suat BENGÜR


DENETİM KURULU

Asil Üye
1. Ahmet Tarık Uzunkaya (ENTES)
2. Nurşen Yıldırım (KAREL)
3. Volkan Akbıyık (EMPA)

Yedek Üye
1. Muhittin Solmaz (HAVELSAN)
2. Ertuğrul Bilgiç (OME)
3. Aslı Yalçınduran (NETAŞ)

YÜKSEK DANIŞMA KONSEYİ
1. Prof. Dr. Duran LEBLEBİCİ
2. Dr. Fikret YÜCEL
3. Orkun Hasekioğlu (TÜBİTAK)
4. Mete Çakmakcı (TTGV)
5. Ata Akın (ACIBADEM)
6. Mustafa Uğuz (ARÇELİK)
7. Tayfun Türkmen (KARSAN)
8. Berrin Benli (NOVUSENS)