TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından duyurulan, KOSGEB’in “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı” kapsamında; imalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ve Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet- ticaret sektörlerindeki mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile yenilikçi genç işletmelere faizsiz ve teminatsız geri ödemeli işletme sermayesi desteği sağlanması hedeflenmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa VARANK tarafından açıklanan ve KOSGEB’in “AR-GE, ÜR-GE ve İnovasyon Destek Programı” kapsamında açılmış olan, 2021-02 nolu ve “Rekabetçi ve Yüksek Katma Değerli Üretimin Artırılması İçin Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler ile Savunma Sanayi İhtiyaçlarını Millileştirme Kapsamında İşletmelerin Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin Desteklenmesi” konulu proje teklif çağrısı ile de imalat sanayi sektöründe teknoloji, yenilik, ürün kalitesi ve verimlilik artışının sağlanması, endüstriyel kapasitenin dönüştürülerek daha rekabetçi hale getirilmesi ve yüksek katma değerli ürün üretiminin artırılması amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda KOSGEB Ankara Sincan Müdürü Dr. Ali SEVİNÇ ile KOBİ Uzman Yrd. Kaan KIRAL’ın katılımlarıyla, derneğimiz bünyesindeki işletmelere yönelik, 28 Ocak 2022 Cuma günü saat 10:00’da yukarıda belirtilen her iki destek programına ilişkin çevrimiçi bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Toplantıda yapılan sunuma buradan ulaşabilirsiniz.