TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ve TESİD Arasında İşbirliği ve Çözüm Ortaklığı Protokolü İmzalandı

OSTİM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ve TESİD Arasında İşbirliği ve Çözüm Ortaklığı Protokolü İmzalandı

17 Eylül 2021 günü OSTİM Teknik Üniversitesi (OTÜ)  ile TESİD arasında, OTÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Yulek, TESİD Başkanı Yaman Tunaoğlu, TESİD Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Uğurlu ve Aziz Sever ile OTÜ MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Turan Şişman, OTÜ Genel Sekreter Yardımcısı Esra Demirci, OTÜ KARPİEM Ofisi Müdürü Ayşenur Irkılata Erol’un katılımıyla iş birliği ve çözüm ortaklığı protokolü imzalandı.

Protokolde taraflar arasında;  proje, eğitim ve ortak atölye, laboratuvar, derslik ve sosyal alan  kullanımı konularında iş birliği yapılması hedefleniyor. TESİD ve üyesi kuruluşların; üniversite öğrencilerine burs, yarı zamanlı çalışma gibi konularda destek olması, üniversite öğrencilerinin TESİD üyesi işletmelerde staj, uygulamalı eğitim ve işbaşı eğitimi gibi faaliyetlerinin planlama ve organizasyonu sürecinde katkı sağlaması bekleniyor.

Protokol ile TESİD’in üyesi işletmelerin sahipleri, ortakları veya çalışanlarının kendileri veya birinci derece yakınlarının üniversitenin programlarını tercih etmesi ve kayıt yaptırmaya hak kazanması durumunda   ön lisans, lisans ve  lisansüstü eğitim ücretinden indirim uygulanacak. Ayrıca TESİD üyesi işletmelerin üniversitenin kariyer merkezi ile protokol akdetmesi ve en az 3 öğrencinin işletme uygulamaları eğitimine kabulü yönünde taahhütde bulunması halinde, üniversite ön lisans ve lisans eğitim ücretinde de indirim uygulanacak.