TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

6.ISAF EXCLUSIVE fuarında buluştuk

6.ISAF EXCLUSIVE fuarında buluştuk

TESİD olarak sektörümüz ile ilgili Ankara’da düzenlenen önemli bir etkinlik olan  “ISAF Exclusive, 6. Güvenlik ve Ülke Güvenliği Fuarı ve Konferansı” kapsamında gerçekleştirilen TESİD etkinliğinde buluştuk.

12 Mayıs Cuma günü 14:00-17:00 arası gerçekleşen buluşmada; “Elektronik Sanayi’nde İş Birliği”, “Teknoloji Sahipliği”, “Yetişmiş Eleman Gücü” ve “İhracat İçin Başarı Kriterleri” gibi Elektronik Sanayi’ni derinden etkileyen konular ele alındı.

YARINLAR İÇİN ODAKLANMA panelinde, Müge Güzin Güzel (ASO Elektronik Komitesi Başkanı – EMGE Yönetim Kurulu, Başkan Yardımcısı), Murat Erez (ISO Meclis Üyesi, Elektrik, Elektronik, Bilişim ve Kablo Sanayii Komitesi Başkan Yardımcısı – KALE Grubu Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı) ve Yaman Tunaoğlu (TESİD Yönetim Kurulu Başkanı – KAREL Genel Müdürü)  buluştular. Sektörümüzdeki iş birliklerinin önemi ile yakın orta ve uzun vadede yeni teknolojilerin sektörümüze kazandıracaklarını değerlendirdiler.

TEKNOLOJİ VE BEYİN GÜCÜ konulu kısımda; İbrahim Uğurlu (TESİD Yönetim Kurulu Üyesi – UDEA Yönetim Kurulu Başkanı) tarafından, TEKNOLOJİ SAHİPLİĞİ- ARGE’DE İŞ BİRLİĞİ, Vural Akman (TESİD Yönetim Kurulu Üyesi – EMPA Yönetim Kurulu Başkanı)  tarafından YETİŞMİŞ İNSAN KAYNAĞININ ÖNEMİ, Faik Erem (TESİD Yönetim Kurulu Üyesi – ENTES Yönetim Kurulu Başkanı)  tarafından da YURTDIŞI PAZARLARA GÜÇLÜ GİTMENİN YOLLARI konularındaki sunumlarını ve görüşlerini dinledik.