TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

17. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Verildi

17. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri Verildi

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından bu yıl 17.si düzenlenen TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri, 26 Mart 2019 Salı günü saat 17:00’de Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde yapılan bir törenle sahiplerini buldu.

TESİD – Işık Üniversitesi Jüri Özel Ödülü

ARÇELİK

SES ve İŞARETÇİ İLE KONTROL EDİLEN AKILLI TV

Akıllı Kumanda ile TV işletim sistemine ses, işaretçi ile kontrol edilebilir ve kişiselleştirilebilir ara yüz özellikleri kazandırılması hedeflenmiştir.

 

TESİD Jüri Özel Ödülü

ANADOLU ISUZU

NOVO Citi Life

Novociti LF projesi ile 8 metre boyunda tam alçak taban araç üretilmesi, tüm kapılara erişimin düz bir zemin üzerinde olacağı, yolcu konforunun arttırılacağı ve çevreye duyarlı bir araç uygulaması hedeflenmiştir.

 

Teknopark Girişimcilik Kategorisi

KİVVİ

Proje kapsamında çoklu kamera görüntülerini anlık olarak işleyerek birleştiren ve görüntülerin istenen geometrik yüzeyler üzerine giydirilebilmesine olanak sağlayan bir çatı (framework) hazırlanması öngörülmüştür. Süre kısıtı nedeniyle proje sergisinde, bu çatının elemanlarından biri olacak olan modül sergilenecektir. Modül, dört analog kameradan alınan görüntüyü HDMI çıkışından 720p kalitesinde çıkartacak bir VideoDaughter kart ile kurgulanmıştır.

 

KOBİ Dalında Yenilikçi Ürün ödülü

KRON

SINGLE CONNECT

SingleConnect, kurumsal organizasyonların iç ve dış siber güvenlik tehditlerine karşı Kron tarafından tarafından geliştirilmiş, kullanıma hazır geniş kapsamlı modüllere sahip yetkili hesap erişim güvenliği platformudur.

 

KOBİ Dalında Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü

TERACITY

BİLİMP

Bilimp, özel sektör ve kamu kurumları tarafından kullanılabilecek, bulut bilişim,  yapay zeka altyapısı ve IoT nesneleri destekli  yeni nesil yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. İş yaşamı içinde ihtiyaç duyulan ve bir  çok farklı yazılımla yapılan işlerin tek bir platformda ve ortak bir veri tabanında bütünleşik olarak kullanımını sağlar.

 

 Büyük Firma Dalında Yenilikçi Ürün Ödülü

ASELSAN

ZARGANA DENİZALTILAR İÇİN TORPİDO KARŞI TEDBİR SİSTEMİ

 

ZARGANA sistemi denizaltılar için geliştirilmiş ilk ve tek milli Torpido Karşı Tedbir Sistemidir. Sistem,  denizaltıdan alınan verileri ve ortam şartlarını da dikkate alarak denizaltıya hücum gerçekleştiren torpidoya karşı en uygun sakınma taktiğinin belirlenmesi ve belirlenen taktiğe göre lançerlerden akustik aldatıcı ve karıştırıcıların fırlatılmasını sağlar

 

Büyük Firma Dalında Ürün Geliştirme Süreci Ödülü

HAVELSAN

TORPEDO PRESETTER

MİLGEM Projesi 3 ve 4. Gemilerinde bulunan MK-32 Torpido kovanında MK-46 ve MK-54 torpidoların atılabilmesi için geliştirilmiştir. Savaş yönetim sistemin,n devrede olmadığı durumlarda torpido atışı için gerekli ön ayarlamaları yaparak acil durumlarda ateşleme yapılabilmektedir.

 

Büyük Firma Dalında Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü

NETAŞ

TALKİ BULUT TABANLI MULTİMEDYA İLETİŞİM PLATFORMU

Talki platformu, zengin servis içeriğine ek olarak bulundurduğu PSTN ve SMS altyapılarına çağrı ve mesaj yönlendirme hizmetleri ile uçtan uca yetkin bir altyapıya sahip. İhtiyaca göre önden veya sonradan ödemeli olarak hizmet verebilen bu platform, müşterilerine bu servislerin ücretlendirmesini yönetme imkânı da sağlamaktadır

Leave a Reply