TESİD Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Yaşam Toplantısı

TESİD Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Yaşam Toplantısı

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) işbirliği ile Yıldız Teknopark iş birliği ile 17 Aralık 2019 tarihinde ‘Nesnelerin İnterneti Akıllı Yaşam’ toplantısı gerçekleştirildi. 

Yıldız Teknopark Genel Müdürü Prof Dr Mesut Güner ve TESİD Başkanı – NETAŞ CEO C. Müjdat ALTAY’ın açılış konuşmalarıyla başladı.  Akıllı Yaşam üzerine beklentilerimiz nelerdir? Başlıklı oturum da sırasıyla, Arçelik AR-GE direktörü Niyaz Bayız konuşmasında “IOT ve Sensör konusu Ar-Ge bünyesinde tasarım çalışmalarını nasıl etkiliyor? Ar-ge sürecinde kobi, startup şirketleri ile iş birliği nasıl olmalı?” gibi konular üzerinde durdu.

Aydın Dirican Arçelik Satın Alma Komponent Grup Yöneticisi ‘’şirket olarak satın alma stratejileri ve yan sanayi şirketlerinde beklenen dönüşüm’’ konuları üzerinde durdu.

İSBAK Genel Müdürü Esat Temimhan “Nesnelerin İnterneti ve Akıllı Yaşam başlığı altında, akıllı şehirler için İSBAK olarak üzerinde çalışılan projeler, bu projelerde ne tür teknolojik ürünlere ihtiyaç var? Bu konuda Türkiye’den inovasyon çıkar mı?  ” üzerinde durdu.

Acıbadem Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Tıp Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ata Akın ‘’Biyomedikal teknolojiler alanında Türkiye’nin şansı nedir? Acıbadem Sağlık olarak çalışmalarımız’’ nelerdir üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. Yıldız teknopark bünyesinde bulunan HUBBOX ve Yalçın Enerji firmaları kurucuları sunumlarını yaptı.

TESİD Başkanı – NETAŞ CEO C. Müjdat ALTAY günün özeti ve kapanış konuşması ile etkinliği sonlandırdı.

Leave a Reply