TESİD, Elektronik Sanayi İşbirliği Platformu - ESİP Projesi üyesidir.

“Yaza  Merhaba” buluşmasında elektronik sektörü bir araya geldi

“Yaza Merhaba” buluşmasında elektronik sektörü bir araya geldi

5 Haziran günü Ankara’da Bilkent Cyberpark CENTRAL’de TESİD’in geleneksel “Yaza Merhaba”  yemeğinde buluşan elektronikçilerle  Azimut Portföy’den Abdullah Selim Kunt dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik durum değerlendirmelerini de paylaştı . 

TESİD Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Tunaoğlu açılış konuşmasında tüm katılımcılara ve yemek sponsoru olan üyelere teşekkür etti.  “Yaza Veda” ve “Yaza Merhaba” yemekli buluşmaların artık geleneksel hale geldiğini belirtti. İmkan oldukça buluşmalarda konuşmacı konuklar olacağını ve tesis gezilerinin yapılmasının hedeflendiğini belirtti. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz TESİD Zirvesinin İstanbul’da 11 Aralık’ta yapılacağını, üyelerimizin hem sponsor olarak hem de TESİD Ödüllerine başvurarak destek olmalarını talep etti. Ödül başvurularının TESİD Zirvesi sırasında sunumlarının yapılacağını hatırlattı.

TESİD Üniversite İlişkileri Koordinatörü Kayra Uzun tarafından da  IEEE TÜRKİYE ile  başlatılan bir çalışma  kapsamında Üniversite son sınıf öğrencilerine bitirme projesi desteği verilmesi için TESİD üyesi firmalarımızın destek olmaları talep edildi. Bu sayede iş hayatına atılacak gençlerin Türkiye’de de önemli ve değerli çalışmalar yapıldığını görmelerini sağlamanın mümkün olacağını hatırlattı.

Buluşma yemeğine; AZIMUT, BARFAS, BARKO ELEKTRONİK, CEMTEK,  DAIICHI, ELEKTROTEL, EMGE, EMPA,  ENTES,  IMCA, LENI’S TECHNOLOGIES, LEANARDO TÜRKİYE, LOTEC, MULTİTEK, ONUR, SAME, SDT, UDEA, VHS, VMS, YALABIK MÜHENDİSLİK’ten 40’dan fazla üye ve konuk katıldı.

Yemek öncesinde konuklar KAREL’in Sincan OSB’deki üretim tesislerinde inceleme yaptılar. İncelemeler sırasında KAREL yöneticileri tarafından KAREL projeleri ve tesisleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Buluşma yemeği ve tesis ziyareti tüm fotoğraflarına bu linkten ulaşabilirsiniz.